Обавештење за родитеље - ђачка помоћ

Поштовани родитељи,

Привремени орган града Београда је 19.04.2024.године донео Одлуку о ђачкој помоћи породицама са децом школског узраста на територији града Београда.

Одељењске старешине су Образце поделиле деци. Молимо вас да исте попуните и предате до 31.маја 2024.године заједно са фотокопијом предње стране платне картице ( или потврде из банке на којој се види име власника и број текућег рачуна) одељењском старешини.

Право на помоћ имају сви ученици наше школе школске 2023/2024.године , али и ђаци прваци за школску 2024/2025.годину. Будући прваци попуњени образац са фотокопијом предње стране платне карице могу предати Управи школе.

Образац можете преузети и ОВДЕ.

ГРАДСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ФИЗИКЕ - РЕЗУЛТАТИ ПОСЛЕ ПРИГОВОРА

Коначни резултати окружног такмичења из физике Београд 10.03.2024.

Резултате  из  градског  такмичења  из  физике  за  6. разред  можете  погледати  ОВДЕ

Резултате  из  градског  такмичења  из  физике  за  7. разред  можете  погледати  ОВДЕ.

Резултате  из  градског  такмичења  из  физике  за  8. разред  можете  погледати  ОВДЕ.

710 година од смрти краљице Јелене Анжујске

710 ГОДИНА ОД СМРТИ КРАЉИЦЕ ЈЕЛЕНЕ АНЖУЈСКЕ

slikaJKУченици шестих разреда су уз помоћ наставнице историје Јелице Пендић приредили изложбу у холу школе поводом 710 година од смрти краљице Јелене Анжујске.

Јелена Анжујска је била жена краља Уроша. Ова чувена француска принцеза је била једна од омиљених жена у српској историји, а сам краљ је био лудо заљубљен у своју жену због које је засадио чувену Долину Јоргована, посвећену краљичином омиљеном цвету, јорговану.

Опширније: 710 година од смрти краљице Јелене Анжујске

Упис ученикау први разред

Упис ученика у 1. разред за школску 2024/2025.годину

Поштовани родитељи, старатељи и други законски заступници ученика будућег првог разреда

У први разред школске 2024/25. године полазе деца рођена од 1. марта 2017. године до 28. фебруара 2018. Године.

Школа је дужна да упише дете које има пребивалиште на њеном подручју, ако просторни капацитети школе то дозвољавају.

И  ове  године  ће  родитељима  бити  доступна  услуга  на  порталу  еУправа   (euprava.gov.rs)-          еЗаказивање  термина  за  упис  и  тестирање  детета  у   основној  школи,  за   децу  која  територијално  припадају  школи.

Опширније: Упис ученикау први разред

ПРИГОВОРИ - ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ФИЗИКЕ

Приговори на бодовање задатака се решавају 12.03.2024.

Приговори се достављају тог дана до 10:00.

Приговоре је потребно доставити на мејл: Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели. , жалбе подносе искључиво предметни наставницина формулару за приговоре,

Комисија за приговоре почиње са радом у 12:00.

По разматрању приговора од стране жалбене комисије биће истакнути коначни резултати на https://osjovanristic.edu.rs/, као и на сајту ДФС- а (www.dfs.rs).

Формулар за подношење приговора може се преузети овде.