Интернет страница везана за упис

На интернет страници WWW.UPIS.MPN.GOV.RS  посвећен Упису ученика у средње школе школске 2014/15 години можете погледати а уједно и проверити своје податке везане за упис.

следи текст преузет ѕа тог сајта....

UPIS U SREDNJE ŠKOLE REPUBLIKE SRBIJE 2014/2015.

Dobrodošli na internet stranice posvećene Upisu u srednje škole u školskoj 2014/15 godini.

Svi podaci relevantni za bodove učenika se prikupljaju, centralizuju i proveravaju u nekoliko iteracija, praktično eliminišući mogućnost zloupotrebe. Po prikupljanju svih podataka i evidentiranju ukupnog broja bodova sa kojim učenik ulazi u raspodelu, učeniku se predočava i njegov rang u odnosu na vršnjake iz okruga i republike, te se učeniku daje dobra osnova za iskazivanje što realnijih želja.
Svaki učenik u listi želja navodi 20 srednjoškolskih profila za koje bi voleo da se školuje, navodeći želje redom po prioritetima. U zavisnosti od broja bodova i prednosti ostvarenih u osnovnoj školi i na završnom ispitu, učenik se upisuje u prvi navedeni profil za koji ima dovoljan broj bodova.