Кенгур без граница

''КЕНГУР БЕЗ ГРАНИЦА''

Друштво математичара Србије, с одобрењем Међународне асоцијације "Кенгур без граница" са центром у Паризу, од школске 2006/2007. године организујe у Србији Међународно математичко такмичење "Кенгур без граница".

Циљ такмичења је повећање интересовања за математичке и природне науке, као и степен логичког и комбинаторног мишљења, разумевања текстова и коришћења стеченог математичког знања.

У оквиру такмичења ученици у целом свету, у преко 60 држава, у исто време размишљају о истим проблемима и решавају исте задатке. На претходном такмичењу 2013. године, учествовало је преко 5 милиона ученика из Русије, Немачке, Пољске, Италије, Венецуеле, Бразила, Maђарске, Белорусије, Чешке, Француске, Порто Рика, Холандије, Србије, Ирана, Кипра и тако даље.

ДАТУМ И ВРЕМЕ ТАКМИЧЕЊА

јединствено је у целом свету:

20. март 2014. године (трећи четвртак у марту) у 10.00 часова