Такмичење рецитатора у "Руском дому" и специјална награда за нашу Уну Стефановић

Письмо Татьяны к Онегину
Una1     Поводом Светског дана поезије у Руском дому је 21. марта 2017. године одржан конкурс "Очаравајући стихови". Наша ученица Уна Стефановић је добила посебну награду жирија због тачног изговора руског језика, глумачког умећа и емоционалности којима је дочарала лик Пушкинове јунакиње Татјане.

На конкурсу су учествовали ученици основних и средњих школа Србије, а у њиховом извођењу су се могли чути стихови руских песника. Жири су чинили  представници Руског дома, професори високих и средњих образовних установа Србије и чланови Удружења новинара из Свердловска.
                                                                              Наставници руског језика
                                                                          Зорица Петровић и Тања Гаљен