Изложба средњевековних манастира

Ученици шестих разреда су уз помоћ наставнице историје Јелице Пендић одлучили да направе изложбу средњовековних замака.Током средњег века  владари и племићи су градили замкове као утврђења у којима су били безбедни од својих непријатеља. Замак је у раном средњем веку грађен углавном од дрвета, а касније од камена и најчешће на брежуљцима, па је као такав  био подобан за одбрану од непријатења. Било их је готово немогуће освојити, осим дугом опдсадом, чиме би се становници изгладнели. Изложба је креативно дело великог броја ученика који су изложили своје радове у холу школе. Поред естетског и креативног момента, изложба је сјајан начин повезивања ђака који су кроз међусобну сарадњу и помоћ остварили сјајне резултате, а њихова дела се могу одлично користити и као помоћно-визуелна средства у настави.

izložba  manastiri